„Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.” to książka, która dla wielu pań może stanowić krok do tego, aby wprowadzić w swoim życiu pozytywne zmiany.

Wielu specjalistów z dziedziny psychologii przyznaje, że w pierwszej kolejności należy nauczyć się kochać i akceptować siebie, aby móc odnaleźć szczęście w życiu. Jak tego dokonać? Odpowiedzi udzielić chce autorka bestsellerowego poradnika „Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.”. Czas na rewolucję we własnym życiu.

Najpierw pokochaj siebie, aby zacząć nowe życie, czyli Dagmara Gmitrzak zaprasza do swojego świata

Dagmara Gmitrzak to trenerka rozwoju osobistego, która zaprasza do wyjątkowego świata, gdzie będzie można zaakceptować siebie takim jakim człowiek jest. To nie tylko pisarka, ale także dziennikarka, socjolog i terapeutka holistyczna, która na swoim koncie ma liczne publikacje. Wśród nich można znaleźć „Trening jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele”, „Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu”. Od 2001 roku prowadzi treningi rozwoju emocjonalnego, które skierowane są do wszystkich osób. Teraz chciałaby ona wzmocnić poczucie własnej wartości u kobiet, dzięki temu te zrozumieją, że zasługują na prawdziwe dobro. Czas na to, aby sprawdzić, jak pokochać siebie, dzięki czemu możliwa będzie samoakceptacja.

„Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety”, czyli akceptacja i miłość do siebie

Warto przeczytać tą książkę, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich szczęście zależy od nich samych. Jeżeli ktoś tak naprawdę nie jest w stanie dobrze poznać własnego wnętrza, nie będzie w stanie potem zadbać o budowanie prawidłowych relacji z innymi osobami. Książka zapewnia psychologiczny punkt widzenia, który jest bardzo wyraźnie zrozumiały dla wszystkich kobiet, bez względu na ich wiek. Można powiedzieć, że czytelniczkom będzie łatwiej spojrzeć na siebie, jeżeli tylko swoją wiedzę będą mogły oprzeć na doświadczeniu własnym autorki. To właśnie ona dzieli się tutaj swoją wiedzą i drogą własnego, osobistego rozwoju.

 Warto poznać i siebie kochać

Czy kochanie siebie to coś złego? Oczywiście, że nie. Autorka pokazuje, że miłość własna nie jest tak naprawdę niczym złym. Aczkolwiek, teraz za takie zachowanie często można spotkać się z krytyką. Czy tak powinno być? Nie. Kobiety nie będą zadawać sobie pytania, jak pokochać siebie, jeżeli tylko środowisko nie będzie ich krytykować. Każda z nich chce bowiem wziąć odpowiedzialność za swoje życie i za swoje postępowanie. Miłość do samego siebie wcale nie jest czystym egoizmem. Dopiero jak kobieta będzie w stanie nauczyć się kochać siebie, będzie mogła tym szczęściem obdzielić inne osoby. 

Jak ważne jest kochanie siebie? Warto o tym przeczytać

Przewodnik Dagmary Gmitrzak dostępny jest w formie tradycyjnej książki, którą można przeczytać w wolnej chwili. Do dyspozycji jest także wygodny audiobook. Niezależnie od tego, jaką formę wybiorą czytelniczki, warto poświęcić chwilę, dzięki czemu będzie można nauczyć się kochać samego siebie. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie łatwe. Dziennikarka i autorka zaprasza do tego, aby wspólnie znaleźć źródło problemu. Tak, aby móc sobie z tym zagadnieniem poradzić. Czas na to, aby zacząć żyć pełną piersią i docenić siebie samodzielnie – co jest szczególnie ważne, jeżeli inne osoby nie chcą tego zapewnić.

Jak pokochać siebie? Jak zaakceptować siebie?

Jesteś jaka jesteś i nic nie jest w stanie tego zmienić. Nie pytaj jak pokochać siebie, tylko zaakceptuj sytuację taką jaka jest. Pomóc w tym może nie tylko ta książka, ale także ćwiczenia jogi. To dobry moment na to, aby zadbać o siebie. Jeżeli nie teraz, to kiedy? Tego momentu nie można odwlekać w nieskończoność, ponieważ finalnie nikt nie będzie chciał zabrać się za działanie. Pierwszym krokiem będzie książka, drugim działanie, trzecim uśmiech do siebie w lustrze. Takie malutkie kroczki pomogą w przyszłości osiągnąć sukces na wielu polach.

Traktuj siebie z powagą. Podejdź do siebie tak, jak podchodzisz do innych osób – z należytym szacunkiem. Jeżeli obdarzysz siebie bezwarunkową miłością, odnajdziesz szczęście. Zobaczysz, że dzięki temu życie zawsze będzie wydawało się pięknie. Nauczysz się porażki przekuwać w sukces. W każdej sytuacji będziesz w stanie odkryć zalety. Zrozum, że to najwyższa pora na obdarzenie siebie miłością, aby móc na nowo dostrzec piękno swojego życia.

Kasia (37)

Kasia jest prawdziwą entuzjastką życia. Jej ciekawość świata i nieustanne poszukiwanie inspiracji sprawiają, że każdy jej tekst to podróż przez różnorodne tematy – od psychologii po sztukę. Z wykształcenia humanistka, z natury odkrywczyni, Kasia wierzy w siłę słowa pisanego, które może zarówno uczyć, jak i bawić. Jej artykuły są pełne pasji i głębokiego przekonania o tym, że każdy dzień jest okazją do nauki i doświadczania czegoś nowego.