Usunięcie dużych zabrudzeń we własnym zakresie może okazać się bardzo problematyczne. Dywany, wykładziny i tapicerka to coś, co bardzo łatwo pobrudzić. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje pranie dywanu? Sprawdź!

Wyspecjalizowane firmy oferują pranie dywanów bez wynoszenia ich z domu. To ogromna wygoda, która sprawia, że można z łatwością odświeżyć dywan lub wykładzinę. Wyjaśniamy, ile kosztuje pranie dywanu i od czego zależy cena takiej usługi.

Dlaczego warto wyprać dywan i wykładzinę?

W domu, firmie i sklepie dywan pełni bardzo ważną funkcję. Podnosi estetykę wnętrza oraz zwiększa komfort osób, które po nim chodzą. Jednocześnie znacznie ciężej go wyprać lub odświeżyć niż zwykłą podłogę. Niektóre zabrudzenia mogą wnikać głęboko w strukturę dywanu, a ich usunięcie będzie bardzo problematyczne. Także nieprzyjemne zapachy mogą wsiąknąć w dywan i długo dawać o sobie znać. Koszt prania jest jednak znacznie niższy niż zakup nowego dywanu, dlatego warto się nad tym zastanowić.

Chcąc wiedzieć, ile kosztuje pranie dywanu, warto zadzwonić do kilku lokalnych firm. Koszt prania dywanów w Warszawie będzie znacznie wyższy niż w małym mieście. Profesjonalne pranie wykładzin w biurze to poważny wydatek, ale wyczyszczenie domowego dywanu nie będzie już tak poważnym nadszarpnięciem budżetu.

Ile kosztuje pranie dywanu przez profesjonalistów?

Niezależnie od tego, czy masz wełniany dywan, czy funkcjonalną wykładzinę, warto zadbać o czystość. Czyszczenie wykładzin, szczególnie w dużej firmie, może się jednak okazać bardzo dużym wyzwaniem. Nie każdy posiada specjalistyczny odkurzacz i wiedzę na temat środków chemicznych. Dlatego właśnie zleca się taką usługę profesjonalistom.

W wielu przypadkach wycena jest indywidualna. Koszt usługi zależy od wielkości dywanu, rodzaju materiału oraz stopnia zabrudzeń. W przypadku bardzo starych dywanów pranie może okazać się poważnym wyzwaniem. Jeśli ma być przeprowadzona dodatkowa impregnacja, wówczas koszt rośnie jeszcze bardziej. Przy okazji można też zlecić pranie kanapy oraz innych mebli tapicerowanych.

Od czego zależy cennik prania dywanów?

Chcąc usuwać plamy i zabrudzenia z wykładziny, które są wyjątkowo trudne, trzeba używać specjalnych środków chemicznych do czyszczenia dywanów. Są to preparaty, których używa się w pralni chemicznej lub podczas specjalistycznego sprzątania. Cennik prania dywanów i wykładzin zależy przede wszystkim od lokalizacji. Warto wiedzieć, ile kosztuje pranie dywanu w danym mieście.

Pranie wykładzin i dywanów w firmach zwykle jest droższe, ponieważ o wiele szybciej ulegają one zabrudzeniu. Profesjonalne pranie tapicerki meblowej w mieszkaniu, gdzie jest mniej metrów kwadratowych i sprzętów, zwykle jest też mniej wymagające. Cena prania dywanu będzie niższa w przypadku syntetycznych materiałów, które nie wymagają aż tak szczególnej troski.

Czym wyczyścić materac?

Do czyszczenia materacy potrzebne są specjalne urządzenia i środki chemiczne. Tak jak pranie tapicerki i dywanów, czyszczenie materaców warto zlecać fachowcom. Dzięki temu można wywabić z materaca wszelkie zabrudzenia i ślady po plamach. Ceny za pranie materacy zależą głównie od poziomu zabrudzenia oraz wielkości. Po wypraniu materac roztacza przyjemny zapach i nie wygląda na używany.

Kiedy zlecić usługę prania tapicerki?

Długotrwałe zabrudzenia powodują szybsze niszczenie tapicerki. Profesjonalne firmy, które wykorzystują środki do prania dywanów, są w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej poważnymi zabrudzeniami, ale w przypadku dużych plam jakość samego materiału może się zmniejszyć. Dlatego warto prać dywany, wykładziny i tapicerkę regularnie, na przykład podczas wiosennych porządków. Wystarczy jeden telefon, żeby dowiedzieć się, ile kosztuje pranie dywanu w danym mieście.

Cena prania i czyszczenia kanapy lub dywanu – czy warto ją zapłacić?

Regularne czyszczenie i impregnacja znacznie wydłużają żywotność tapicerki, wykładzin i dywanów. Jest to inwestycja, dzięki której nie będzie trzeba tak szybko kupować nic nowego. Profesjonalne czyszczenie tapicerki pozwala usunąć roztocza z całej powierzchni dywanu, na czym skorzystają alergicy. Warto sprawdzić, czy firma posiada w swojej ofercie impregnację tapicerki na meblach.

Istnieje wiele metod prania dywanów. Dobry fachowiec będzie wiedział, której użyć do takiego dywanu, który posiadasz w domu lub burze. Często nie trzeba też suszenia dywanu. Czyszczenie dywanów na sucho jest wyjątkowo praktyczne i pozwala oszczędzić mnóstwo problemów.

Kasia (37)

Kasia jest prawdziwą entuzjastką życia. Jej ciekawość świata i nieustanne poszukiwanie inspiracji sprawiają, że każdy jej tekst to podróż przez różnorodne tematy – od psychologii po sztukę. Z wykształcenia humanistka, z natury odkrywczyni, Kasia wierzy w siłę słowa pisanego, które może zarówno uczyć, jak i bawić. Jej artykuły są pełne pasji i głębokiego przekonania o tym, że każdy dzień jest okazją do nauki i doświadczania czegoś nowego.